Opelka midis katër ish-kampionëve të hyrë në plazhin Delray

Një valë e katër ish-kampionëve nxjerr në pah fushën Delray Beach.

Kampion në fuqi Reilly Opelka kryefjalë fushën që përmban Frances Tiafoe (Kampion 2018), Sam Querrey (2017) dhe Kei Nishikori, i cili fitoi titullin e tij të parë në karrierë ATP në ngjarjen Delray Beach 2008. Serverat e mëdhenj John Isner, Milos Raonic dhe Vasek Pospisil janë futur të gjithë në terren.

Më shumë: Sharapova e fejuar

Delray Beach Open, caktuar për 4-13 Janar, nis kalendarin 2021 ATP.

“Ne mezi presim të mirëpresim këtë fushë të mrekullueshme për të hapur sezonin 2021 në Delray Beach,” tha drejtori i turneut Mark Baron. “Ndërsa ka shumë fytyra shumë të njohura, duke përfshirë këta ish-kampionë, që kthehen në Delray Beach, ne jemi gjithashtu të ngazëllyer për të parë disa emra të rinj nga gjenerata e ardhshme e yjeve të ATP për herë të parë.”

Fusha e plotë për teke do të ketë 28 lojtarë teke. Një shtesë prej katër lojtarësh do të shtohet përmes një kualifikuesi në dy raunde ndërsa tre lojtarëve do t’u jepen karta të egra nga turneu.

Fillimisht i planifikuar për në shkurt, 2021 Delray Beach Open tani do të zhvillohet 4-13 Janar.

Ngjarja e legjendave të ATP Champions Tour do të fillojë veprimin 4-6 janar. Ndeshjet kualifikuese të ATP do të zhvillohen 5-6 janar.

Shorti kryesor për turneun ATP 250, i cili do të përfshijë 16 ekipe dyshe përveç fushës me 28 lojtarë në teke, do të fillojë të enjten, 7 janar me dy seanca çdo ditë derisa të garojnë finalet gjatë një seance të vetme të mërkurën, 13 janar .

Të gjitha biletat për ngjarjen “Distancuar fizikisht, përgjithmonë shoqëror” në qendrën historike të tenisit në qendër të qytetit janë në shitje tani në www.yellowtennisball.com ose me telefon në +1 561-330-6000.

Në mënyrë që të akomodohen kushte të bollshme në stadium dhe në të gjithë vendin, pjesëmarrja për çdo sesion në turneun 2021 do të kufizohet në 2,000 njerëz, pak më pak se 25 përqind e kapacitetit total të stadiumit në natyrë.

Tifozët që veprojnë shpejt mund të përfitojnë nga një Shitje e Pushimeve në bileta nëse bleni para mesnatës së 31 Dhjetorit. Duke përdorur kodin promovues CHAMPION, një zbritje prej 30% do të zbatohet për kutitë individuale dhe vendet e rezervuara për Seancat 1-4 (ndeshjet e ATP Tour Tour). Për bileta me zbritje për të parë ndeshjet ATP 250, tifozët mund të përdorin kodin JINGLE për të marrë 10% ulje në vendet individuale të kutisë për Sesionet 5-14 (me përjashtim të Sesionit 8), ndërsa kodi BELLS do të sigurojë 20% zbritje në vendet e rezervuara individuale për Seancat 5-14 (duke përjashtuar Sesionin 8).

Kredi për fotografi: Christopher Levy

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu