Shorti në Delray Beach Open i këtij viti është caktuar, por Reilly Opelka, kampioni mbrojtës, nuk do të marrë pjesë. Nr.39 Amerikani në Botë ishte tërhequr vonë të hënën për shkak të një dëmtimi në gju, pak para se të lëshoheshin barazimet në njëshe dhe dyshe.

Express Tenisi

Turneu ka parë disa emra të mëdhenj të tërhequr ditët e fundit, duke përfshirë Andy Murray, Kei Nishikori, Milos Raonic dhe Vasek Pospisil. Shtë një kohë e vështirë për lojtarët, pasi shumë nuk dëshirojnë të rrezikojnë të humbin datat e karantinës Australian Open, një skenar i cili mund të hyjë në lojë nëse një lojtar ose merr një test pozitiv Covid-19 ose gjykohet se ka qenë në kontakt të ngushtë me dikush tjetër që e bëri.

Të Kilit Cristian Garin, i cili fitoi titujt e tij të tretë dhe të katërt ATP në vitin 2020, do të luajë si kandidati i parë në Florida, me John Isner farë e dytë, Adrian Mannarino i farë i tretë dhe Hubert Hurkacz i farë i katërti. Secili nga katër farat e para do të marrë bys në raundin e dytë të ngjarjes me 28 lojtarë.

Më poshtë është shorti i plotë:

Legjenda, duke shfaqur Mike dhe Bob Bryan, Tommy Haas, Robby Ginepri dhe të tjerët, si dhe kualifikimi do të zhvillohen përtej terrenit nga e hëna 4 janar deri të mërkurën janar 6. Veprimi kryesor i tërheqjes fillon të enjten 7 janar.

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu