Osaka Jashtë Stuttgartit

Ashleigh Barty është në, ndërsa Naomi Osaka ka dalë nga Stuttgarti.

Nr. 2 i botës u tërhoq nga Grand Prix i 44-të i Tenisit Porsche i caktuar për 17-25 Prill.

Halep: Dhimbja e shpatullave duke u përkeqësuar

Në konferencën e saj për shtyp para-turneut në Miami Open, Osaka sugjeroi që ajo të luante një orar më të kufizuar duke thënë se koha e zgjatur në rrugë e bëri atë “herë të trishtuara” dhe mallëngjyer për familjen e saj.

“Unë kurrë nuk kam menduar për veten time të jem lloji i lojtarit që do të luaja javë për javë. Unë personalisht kam mall për mallin shpesh. Kjo më bën disi e trishtuar ndonjëherë,” tha Osaka. “Pra, po, do të doja të udhëtoja diku dhe thjesht të isha i përqendruar në atë turne. Për mua, kjo është diçka që kam mësuar se funksionon për mua.

“Shpresojmë se do të funksionojë për mua këtë herë në Evropë sepse rezultatet e mia atje nuk kanë qenë aq të mëdha. Po, unë ndihem sikur çdo vit jam në turne, mësoj më shumë për veten time, çfarë lloji të orarit më pëlqen të luaj. “

Nr. 1 i botës Barty do të bëjë debutimin e saj në Stuttgart duke titulluar një fushë të ngarkuar që përfshin shtatë lojtarët më të mirë në botë që luajnë për kontrollin e kampionit dhe një Porsche Taycan Cross Turismo të ri.

‟Kam dëgjuar shumë gjëra pozitive në lidhje me turneun dhe me të vërtetë pres që të marr pjesë për herë të parë,” tha Barty.

Barty, kampionia e Roland Garros 2019, do të bashkohet me ish-kampionen e Open French France Simona Halep, kampionen në fuqi të Roland Garros Iga Swiatek, Sofia Kenin, kampionen në fuqi të Shtutgartit Petra Kvitova, Elina Svitolina, Aryna Sabalenka, Karolina Pliskova, Victoria Azarenka, Jennifer Brady dhe Belinda Bencic.

Ish-kampionia e Open French Jelena Ostapenko dhe gjermanët Andrea Petkovic dhe Laura Siegemund janë vlerësuar me karta të egra të Stuttgart.

Kredi fotografike: Porsche Tennis Grand Prix Facebook

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu