Osaka: Lufta më e ashpër në finale

Standardi i argjendtë është një arsye për të E Naomi Osakës suksesi në finalet e Grand Slam.

Osaka përfshiu 23 herë kampionen e Grand Slam, Serena Williams, 6-3, 6-4, duke akuzuar finalen e Australian Open për herë të dytë në tre vitet e fundit.

Tri herë kampioni i Grand Slam, Osaka kalon në një seri fitore prej 20 ndeshjesh në finalen e së Shtunës kundër Amerikes së 22-të, Jennifer Brady. Osaka ka forcuar statusin e saj si një lojtar i ndeshjeve të mëdha duke përmirësuar rekordin e saj në 11-0 në çerekfinale të mëdha, gjysmëfinale dhe finale.

Cili është sekreti i saj?

Një dëshirë e thellë për të lënë emrin e saj në argjendtë Grand Slam.

“Për mua, unë kam këtë mentalitet që njerëzit nuk i mbajnë mend nënkampionët. Ju mund, por emri i fituesit është ai që është gdhendur,” tha Osaka për mediat në Melburn. “Unë mendoj se luftoj më fort në finale. Unë mendoj se këtu e vendosni veçmas. Personshtë personi tjetër që fitoi aq ndeshje sa keni bërë.

“Somethingshtë diçka që unë mendoj, nuk e di, është si lufta më e madhe”.

Kredia e fotografisë: Geti

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu