Zjarri miqësor: Partnerët praktikues Pliskova, Muchova takohen përsëri

Praktikoni partnerët Karolina Pliskova dhe Karolina Muchova do të rinovojnë rivalitetin e tyre miqësor të madh në raundin e tretë të Australian Open.

Ish-numri botëror 1 Pliskova mundi Danielle Collins 7-5, 6-2 për të arritur në raundin e tretë të AO vitin e shtatë radhazi. Ndërkohë, Muchova përfshiu gjermanishten Mona Barthel me 6-4, 6-1.

Më shumë: Kanepi Pushton Kenin

Pliskova dhe Muchova ishin partnerë të praktikës së përditshme në Melbourne Park gjatë karantinës së detyrueshme dhe i njohin mirë lojrat e njëri-tjetrit nga stërvitja gjatë gjithë viteve.

“Sigurisht, ne e njohim shumë aq shumë,” tha Pliskova. “Edhe nëse nuk do t’i praktikonim ato dy javë në karantinë, ne praktikojmë shumë në Çekisht. Ne në fakt jemi miq mjaft të mirë.

“Unë mendoj se do të jetë së paku si një atmosferë e mirë, në të vërtetë nuk ka tension që ne e urrejmë njëri-tjetrin. Unë mendoj se mund të jetë ndeshje e mirë.”

Nëse është diçka si takimi i tyre i fundit, mund të jetë epik. Muchova luftoi Pliskova 4-6, 7-5, 13-11 në raundin e katërt Wimbledon 2019 duke hakmarrë Pliskova me rezultat 6-3, 6-2 në Australian Open 2019.

“Sigurisht, ajo është një lojtare e rrezikshme,” tha Pliskova. “Ajo mund të luajë mirë. Ajo ka një stil tjetër. Do të jetë shumë e ndërlikuar. E fundit e humba shumë afër në Wimby, fitova këtu, kështu që le të shohim.”

Krediti i fotografisë: Karolina Muchova Instagram

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu