Nga Chris Oddo | @TheFanChild | E martë 16 Mars 2021

Dreamndrra e Thiem është bërë paksa një makth në 2021. Austriaku ka luftuar shumë larg portave dhe është zhytur në këmbë nga një problem gjatë tre muajve të fundit, dhe pas humbjes së tij drejt Lloyd Harris sot, ai thotë se ai ka nevojë për një rivendosje totale.

Express Tenisi

Ai thotë se nuk do të luajë Miami sepse nuk është në vendin e duhur mendërisht ose fizikisht për të vazhduar të luajë në fushat e vështira.

“Unë me të vërtetë thjesht duhet të rivendos veten pak, për të shkuar vërtet i freskët në sezonin e argjilës”, u tha Thiem gazetarëve pas humbjes së tij ndaj Harris të martën në Dubai. “Padyshim që tani, unë jam në një periudhë të vështirë, dhe thjesht nuk do të ishte gjëja e duhur të shkoja në Miami, por thjesht të bëja një rivendosje të vogël, të rigrupohesha dhe pastaj të shpresoja të kisha një sezon të mirë balte. Kjo është, pas këtyre javëve të vështira, qëllimi im kryesor tani “.

Tenis Tani pyeti numrin 4 të Botës nëse mund t’i duhet kohë për të shëruar dëmtimin e tij para se të rifillojë stërvitjen e tij dhe austriaku 27-vjeçar tha se këmba nuk është aq e madhe për çështje.

“Epo, për shembull sot nuk kishte dhimbje fare në këmbë,” tha ai. “Ashtë pak në dhe jashtë”.

Por Thiem tha që ai ka të ngjarë të bëjë një MRI për t’u siguruar që gjithçka është në rregull.

“Ndoshta do të bëj një kontroll të shpejtë, një MRI të shpejtë, për të parë se si po zhvillohet ajo gjë, por në të vërtetë nuk është çështja kryesore,” tha ai. “Thjesht nuk jam duke luajtur mirë, që në përgjithësi është një periudhë mjaft e vështirë për mua, kështu që duhet të shoh që sapo po filloj i freskët dhe vërtet i gatshëm për turneun e parë të baltës, kudo që do të luaj “

Themi bie në 5-4 në sezon dhe fitoi vetëm një nga 30 pikët e kthimit në shërbim të parë kundër Harris të martën. Austri tani ka humbur tre nga katër ndeshje që kur mposhti Nick Kyrgios në një dramatik me pesë-setër në raundin e tretë në Australian Open.

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu