Nga Chris Oddo | @TheFanChild | E Enjte 21 Janar 2021

Të Spanjës Paula Badosa është prova e parë zyrtare pozitive midis lojtarëve në karantinën Australian Open, pasi Bota Nr.67 23-vjeçare zbuloi lajmin të enjten në mediat sociale.

Express Tenisi

Badosa ishte një nga 72 lojtarët e vendosur në karantinë e vështirë pas mbërritjes në Melburn. Ajo fluturoi nga Abu Dhabi në Ehithad Airways 8004, së bashku me lojtarë të tjerë si p.sh. Angelique Keber, Bianca Andreescu, Ons Jabeur, Belinda Bencic dhe Marta Kostyuk.

“Sot kam marrë një rezultat pozitiv të testit Covid-19″, tha Badosa në Twitter. “Ndihem mirë dhe kam disa simptoma, por do të përpiqem të shërohem sa më shpejt që të jetë e mundur, duke dëgjuar mjekët. Unë jam dërguar në një hotel shëndetësor për t’u izoluar dhe monitoruar. ”

Testi pozitiv i Badosa tregon mençurinë e qëndrimit të rreptë të Australian Open ndaj protokolleve të koronavirusit. Thashethemet kanë qarkulluar se qeveria mund të lirojë kufizimet në karantinën e vështirë në javën e dytë, por kjo duket e pamundur tani.

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu