Nga Chris Oddo | @TheFanChild | E Enjte 21 Janar 2021

Fillimi i sezonit 2021 duke fituar tre ndeshje kualifikuese në Doha ishte një mënyrë ideale për të filluar një sezon të rëndësishëm për kapitenin e Kupës Davis të Serbisë dhe ish-nr 12 të Botës Viktor Troicki.

Express Tenisi

Ajo që ka ndodhur që nga ajo kohë, është shumë larg idealit. Marooned në dhomën e tij të hotelit me 71 lojtarë të tjerë që u vlerësuan si “kontakte të ngushta” me testet pozitive Covid-19 në fluturimet e tyre në Melburn, Troicki po duron një “karantinë të vështirë” në Melburn – 14 ditë dhomë hoteli 24/7.

“Po ta dija, nuk do të vija,” i tha Troicki Sportski Zurnal.

“Kaos total, tmerr për sa i përket gjithçkaje”, tha Bota Nr.202 34-vjeçare. “Jam i mbyllur për 14 ditë, nuk mund të dal nga dhoma. Asnjë trajnim, asgjë. Grand Slam-i im po dështon, nuk mund të bëhem gati për pesë grupe në dhomë. ” Troicki shpresonte të bënte një shtytje të madhe në Australian Open për të filluar një vrapim prapa në drejtim të Top 200. Tani, besimi i tij u prish dhe nervat i thyheshin, ai nuk është i sigurt në aftësinë e tij për t’u rikuperuar në kohë për të luajtur mirë në Australian Open.

“Të gjitha përgatitjet po dështojnë,” tha ai. “Dy javë të shtrirë në shtrat, është e sigurt që do të duhet të kthehem në formë për muajin e gjysmë të ardhshëm. E gjithë kjo po krijon kaos në karrierën time. ”

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu