Roger Federer në pension në 2021? Thuaje se nuk është kështu! Ajo ishte David GoffinParashikimi i madh për 2021 kur kamerat treguan në drejtim të tij për këtë special nga media sociale ATP Tour.

Express Tenisi

Por mos u shqetësoni, Goffin duket se qesh në fund, duke treguar se ai është i vetëdijshëm për faktin se Federer nuk duhet të tërhiqet kurrë (edhe pse ai do të mbush 40 vjeç këtë gusht).

Parashikime të tjera të guximshme?

Aleks de Minaur bën thirrje për dy lojtarë të gjeneratës tjetër të ATP për të arritur Top 10. Mendoni se ai e llogarit veten si një nga ata dy?

Matteo Berrettini bën thirrje për disa fitues të rinj Masters 1000 dhe Tomi Paul skedarët Andrey Rublev për Top 10.
Kush do ta fitojë titullin e parë 1000 në 2021?

Stefanos Tsitsipas dhe Andrey Rublev janë fave të lartë, sipas djemve. Ne do të presim të kontrollohemi përsëri në fund të nëntorit për të parë se kush kishte të drejtë. Shpresojmë se nuk do të jetë Goffin.

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu