Roland Garros do të mirëpresë tifozët përsëri këtë muaj

Roland Garros rikthen ulërimën këtë muaj.

Roland Garros do të presë një numër të kufizuar tifozësh me kapacitet turmash që rriten kur çerekfinalet fillojnë në 9 Qershor.

Më shumë: Coco Gauff zotohet për në Strasburg

Deri në 1.000 tifozë do të pranohen në secilën prej tre fushave të shfaqjeve të Roland Garros gjatë 10 ditëve të para të turneut, i cili fillon në 30 maj.

Gjykatat e jashtme mund të presin deri në 35 përqind të kapacitetit standard gjatë atyre 10 ditëve të para nën protokollin kombëtar të sigurisë Coronavirus.

Duke filluar me çerekfinalet në 9 qershor kapaciteti i turmës do të rritet në 65 përqind – përveç dy stadiumeve kryesore.

Turmat do të kapen me 5,000 tifozë në 15,000 vende Philippe Chatrier dhe 10,000 vende Suzannne Lenglen Court nga çerekfinalet deri në finalen e meshkujve të Dielën, 13 Qershor.

Express Tenisi

Ministri francez i sporteve Jean-Michel Blanquer njoftoi kthimin e tifozëve në French Open në një intervistë me France 3 TV.

“Matësi është caktuar në 35 përqind në atë moment, me një maksimum prej 1000 spektatorësh … natyrisht për gjykatë,” tha ministri i jashtëm francez në komentet e botuara nga Reuters.

Kredia e fotografisë: Roland Garros Facebook

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu