Aslan Karatsev është ende në kërkim të titullit të tij të parë në ATP teke, por 27-vjeçari u mbyll një ëndërr gjatë gjithë jetës në Doha të Shtunën kur ai pretendoi titullin e dyshes së bashku Andrey Rublev.

Express Tenisi

Karatsev dhe Rublev asnjëherë nuk lëshuan një set gjatë turneut dhe morën Jean Julien Rojer dhe Marcelo Melo në çerekfinale, pas finales së finalistëve të Roland Garros 2019 Jeremy Chardy dhe Fabrice Martin në gjysmëfinale. Në finale çifti morri dyshen Marcus Danielle dhe Philipp Oswald, 7-5, 6-4.

“Ndihet shkëlqyeshëm. Titleshtë titulli im i parë ATP, kështu që është një ndjenjë e pabesueshme,” tha Karatsev. “Greatshtë shumë mirë të luash me Andrey.”

Karatsev është rritur në Nr.42 në teke falë vrapimit të tij në gjysmëfinalet e Australian Open në shkurt, ku ai u bë lojtari i parë që arriti në gjysmëfinale në debutimin e tij në Grand Slam në historinë e ATP. Ai ishte gjithashtu kualifikuesi i parë që arriti në gjysmëfinalen e Grand Slam në një të vetme për meshkuj që nga viti 2000. Ai ngrihet 225 vende në renditjen e dysheve në 222.

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu