Rusët Dmitrieva dhe Merdeeva ndalohen për gjithë jetën

Gameshtë përfunduar për partnerët rusë të dysheve, të cilët janë goditur me ndalime gjatë gjithë jetës nga tenisi për kryerjen e korrupsionit.

Sofia Dmitrieva dhe Alija Merdeeva janë ndaluar për gjithë jetën nga sporti, pas hetimeve në incidente të shumta të rregullimit të ndeshjeve. Dy nga ndeshjet në fjalë përfshinin të dy lojtarët si partnerë në dyshe Njoftohet sot Agjencia Ndërkombëtare e Integritetit të Tenisit.

Kirgios: Novak është LeBron-i ynë dhe duhet të jetë i përgjegjshëm

Merdeeva, e parë në foton më lart, arriti një kulm të lartë në karrierë Renditja e teke WTA me Nr. 1192 dhe një renditje më e lartë dyshe me Nr. 939, ishte e përfshirë në dy incidente të rregullimit të ndeshjeve. Dmitrieva, i cili kishte një renditja më e lartë për teke WTA me Nr. 928 dhe një renditje më e lartë dyshe me Nr. 644, ishte e përfshirë në një total prej gjashtë incidentesh të rregullimit të ndeshjeve.

Express Tenisi

Përveç kësaj, Dmitrieva u akuzua për mos bashkëpunim me hetimin. Të dy gratë janë të ndaluara përgjithmonë të luajnë, stërviten apo edhe të marrin pjesë në ndonjë turne të organizuar nga organet drejtuese të lojës.

Kredi fotografike: Tenis Kenia KLTA Facebook

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu