Sabalenka mbi Fuqinë e Krenarisë dhe Qëllimin Olimpik

Lëndët djegëse të krenarisë Bjelloruse Aryna Sabalenka’s eksitim për Lojërat Olimpike të Tokios të kësaj jave.

Sabalenka e renditur në vendin e tretë i tha ITF-së Zotëroni momentin olimpikseri c, ajo ka dy synime për debutimin e saj olimpik: t’i bëjë Bjellorusët krenarë për të dhe të fitojë një medalje për kombin.

Më shumë: Mundësia e Lojërave Olimpike të Tokios për një jetë

“Unë jam me të vërtetë e lumtur që përfaqësoj vendin tim, njerëzit e mi,” i tha Sabalenka ITF. “Unë dua të bëj gjithçka mundem për t’u siguruar që Bjellorusia është krenare për mua. Pra, kjo do të thotë shumë.

“Unë dua të përfaqësoj vendin tim si njerëz të fortë që mund të luftojnë përmes gjithçkaje dhe kjo në të vërtetë do të thotë shumë. Dhe unë dua që njerëzit e Bjellorusisë të jenë krenarë për mua. Kjo është diçka e rëndësishme për mua.”

Nëntë vjet më parë, Victoria Azarenka dhe Max Mirnyi kapën medaljen e artë të dyfishtë të përzier në barin e Wimbledon në Lojërat Olimpike të Londrës. Sabalenka synon të fitojë medaljen e parë në vendin e saj për teke.

“Sigurisht që kam ëndërruar shumë për këtë. Unë do të bëj gjithçka mundem për ta bërë këtë ëndërr të vërtetë,” tha Sabalenka.

Kredia e fotografisë: Angel Martinez / Mutua Madrid Hapni Facebook

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu