Sebastian Korda vjen nga gjenet e medha. Babai i tij ishte një ish kampion Grand Slam dhe ish-botëror Nr.2, të dy motrat e tij janë lojtare profesioniste, por mos flini me mamanë e tij. Regina Rajchrtová, ish-bota Nr.26 e Botës, luajti një rol masiv në formësimin e lojës së fëmijës së saj më të vogël dhe Korda ishte e shpejtë për t’i dhënë asaj merita pas fitores së tij me tre sete kundër bashkatdhetarit Tommy Paul të Shtunën në Delray Beach.

Express Tenisi

Ai thotë se ajo është shkëmbi i familjes.

“Ajo në thelb formësoi lojën time, si është sot. Kur sapo fillova të luaja tenis, motra ime më e madhe, ajo po luante një golf profesional, kështu që babai im po udhëtonte me të dhe po vinte në rregull për të, kështu që unë isha në gjykatë çdo ditë kur isha fëmijë, me mamanë time. Ajo bëri një punë mjaft të mirë me lojën time. Ajo ishte një lojtare e pabesueshme. Ajo nuk e merr famën si babai im apo motrat e mia, por ajo është një shkëmb për të gjithë familjen tonë dhe pa atë nuk do të ishim këtu. ”


“Nëna ime është një teniste e pabesueshme, për fat të keq ajo theu patelenën e saj kur ishte shumë e re, por mënyra se si ajo goditi topin ishte gjithashtu shumë e pastër”, u tha Korda gazetarëve pas ndeshjes.

Amerikani kalon në çerekfinalen e tij të parë ATP në Delray Beach dhe do të ndeshet me John Isner tjetër.

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu