Nga Chris Oddo | @TheFanChild | E Shtunë 12 Dhjetor 2020

Andre Agassi kaloi ca kohë cilësore me një nga lojtarët e rinj më premtues të Amerikës këtë fundjavë.

Express Tenisi

Tetë herë kampioni i Grand Slam, Agassi u filmua duke i dhënë disa shënjues 20-vjeçarit Sebastian Korda, Nr.118 i Botës aktuale, i cili pati një paraqitje të fortë në Roland Garros në Tetor, duke arritur në raundin e 16-të para se të binte nën Rafael Nadal.

Korda postoi videon e mësipërme në Instagramin e tij.

Agassi, i cili ka qenë mentor i Grigor Dimitrov për disa sezonet e fundit, u fotografua në një fotografi në grup me Korda si dhe Christian Groh, i cili është trajneri i Dimitrov, si dhe numri 73 i Botës Marcos Giron dhe lojtar i NCAA Alexandr Cozbinov.

Ndërkohë, Dimitrov ishte në të në Monte-Carlo, duke goditur me ngritjen e italianit Lorenzo Musetti.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu