Set i Nadal për kthimin në Monte-Carlo

Mbreti i argjilës do të kthehet duke synuar të rifitojë kurorën e tij Monte-Carlo – dhe ngjarja e parë e Masters në fushë balte do të luhet pas dyerve të mbyllura.

Njëmbëdhjetë herë kampion Rafael Nadal do të drejtojë fushën për Master Rlex Monte-Carlo. Turneu, vendosur për 10-18 Prill, do të garojë pa tifozë në përputhje me protokollet e sigurisë Coronavirus.

Më shumë: Musetti Magic në Akapulco

Nëntë nga 10 më të mirët në botë – përfshirë banorin numër 1 të botës dhe banorin me kohë të pjesshme të Monte-Carlo Novak Djokovic dhe bota e re Nr 2 Daniil Medvedev– janë të përkushtuar për të garuar në edicionin e 114-të të ngjarjes.

Nadal u tërhoq nga Rotterdam, Acapulco dhe Miami duke përmendur një dëmtim në shpinë që pësoi gjatë australianëve në gjykatën e ashpër. Monte-Carlo është vendosur të jetë ngjarja e tij e parë që kur ai ra ndaj Stefanos Tsitsipas në çerekfinalet e Australian Open të muajit të kaluar.

Fabio Fognini rrëzoi Nadalin nga gjysmëfinalet 2019 Monte-Carlo në rrugën drejt titullit të tij të parë Masters. Në përgjithësi, Nadal zotëron një rekord 71-5 në Monte-Carlo.

Express Tenisi

Roger Federer, i cili nisi rikthimin e tij në qark pro pas një operacioni 13-mujor për operacionin e dyfishtë të gjurit në Doha javën e kaluar, nuk është në lista e hyrjes.

Një treshe burrash amerikanë

—John Isner, Taylor Fritz dhe Reilly Opelka—Janë në listën e hyrjes për Monte-Carlo, të cilën amerikanët shpesh e kanë shmangur vitet e fundit.

Krediti i fotografisë: Rolex Monte-Carlo Masters Facebook

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu