Shenja Auger-Aliassime me Adidas

FAA ka fituar vijat e tij të trefishta.

Felix Auger-Aliassime ka nënshkruar një pakt këpucësh dhe veshjesh “afatgjata” me të adidas, marka njoftoi sot.

Media Sociale AO: Lojtarët që punojnë jashtë krijimtarisë

Kanadezi 20-vjeçar është burri më i ri në ATP Top 25 që vjen nga një fushatë në vitin 2020 në të cilën ai garoi në finalet në Roterdam, Marseille dhe Këln.

Auger-Aliassime do të veshë koleksion tenisi adidas Prime Blue x Heat.Rdy duke kombinuar qëndrueshmërinë më të fundit të adidas dhe inovacionet e performancës. Adidas thotë se koleksioni “flet për një qëllim të përbashkët në mbrojtjen e hapësirave të sportit dhe planetit, për atletët e ardhshëm”. Auger-Aliassime do të veshë modelin më të fundit të këpucës adizero Ubersonic 4, e cila sjell teknologjitë më të fundit në gjykatë për shkathtësi pa kompromis.

“Ndikimi që Félix ka bërë tashmë, si brenda tenisit të klasit botëror dhe duke përdorur platformën e tij për të nxitur ndryshime të vërteta, pozitive, është jashtëzakonisht frymëzuese për ne,” tha Celine Del Genes, Zëvendës President i Përgjithshëm i Përgjithshëm i Global Specialist Sports adidas Global. “Ndarja e angazhimit tonë për të frymëzuar dhe mundësuar njerëzit të shfrytëzojnë fuqinë e sportit në jetën e tyre, ai është shprehja përfundimtare e asaj që brezi i ardhshëm i tenistit duhet të aspirojë të jetë.

“Ne mezi presim ta mbështesim atë ndërsa ai vazhdon t’i tregojë botës së sportit atë që ofron sportisti i ardhshëm.”

Nr 21 i botës, i cili më parë kishte veshur Nike, ka aspirata të larta për partneritetin e tij me adidas.

“Ambiciet e mia janë të larta dhe unë gjithmonë e shtyj veten të shkoj më lart,” tha Auger-Aliassime në një deklaratë. “Ndërsa vazhdoj të rritem në lojë dhe të përmirësoj performancën time, është shumë e rëndësishme për mua që të punoj me njerëz që ndaj filozofinë time si për lojën, ashtu edhe për përkushtimin ndaj komuniteteve tona, veçanërisht për familjen bazë të sporteve.

“Duke bashkuar forcat me adidas, unë e di që ne mund të përdorim përvojat tona për të ndihmuar të tjerët dhe për të ndarë këto momente me botën e jashtme – për të frymëzuar brezin e ardhshëm të tenistëve dhe për të ndihmuar njerëzit dhe projektet që janë pranë zemrës sime.”

Kredia e fotove: adidas

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu