Shikoni: Tenisi është jeta

ATP dhe WTA kanë bashkuar forcat për një film të ri.

Me titull Tenisi është Jeta, filmi i shkurtër reflekton në sezonin 2020 të goditur nga koronavirusi.

Më shumë: Sharapova e fejuar

Filmi bashkëpunues dokumenton udhëtimin e sportit gjatë gjithë vitit ndërsa nderon ata që bënë të mundur kthimin e tenisit.

Filmi, i krijuar nga agjencia me qendër në Londër MATTA, përbëhet nga klipe nga vetë kanalet e mediave sociale të tenistëve që dokumentojnë përvojat e tyre nga bllokimi në konkurs.

Tenisi është jeta shprehet nga yje të mëdhenj nga të dy turnetë, ndërsa lexojnë një fragment të fuqishëm nga autobiografia e mirënjohur e Andre Agassi, E hapur, i cili hulumton paralelet midis ngritjeve dhe ngritjeve të jetës dhe lojës së tenisit, përmes gjuhës së përbashkët të të dyve.

Kredi për fotografi: Australian Open Facebook

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu