Shpallen kandidatët për çmimet ATP 2020

Diego Schwartzman bëri gjysmëfinalen e tij të parë të parë në Paris dhe bën shenjën e tij në çmimet vjetore ATP.

Një Schwartzman i shtyrë bëri hapa gjigant duke nënshtruar Dominic Thiem 7-6 (1), 5-7, 6-7 (8), 7-6 (5), 6-2 duke luftuar në gjysmëfinalen e tij të parë Grand Slam në Roland Garros në një marramendje maratona pesë orë, tetë minutëshe.

Më shumë: Del Potro vë pamjet në Lojërat Olimpike të Tokios në 2021

Argjentinasi, i cili rrëzoi Rafael Nadal gjatë rrugës për në finalen e tij të parë Masters 1000 në Romë, bashkohet me Nadal, Thiem dhe John Millman si një nga katër të nominuarit për Çmimin Sportmanship Stefan Edberg.

Shihni listën e plotë të Të nominuarit për çmimet ATP 2020 këtu.

Schwartzman, Andrey Rublev, Jannik Sinner, Ugo Humbert janë katër të nominuarit në një kategori shumë më konkurruese Lojtari më i Përmirësuar i Vitit.

Rublev i rangut të tetë fitoi një pesë tituj me turneun më të mirë në vitin 2020. Sinner e mërziti Alexander Zverev duke arritur në çerekfinalet e Roland Garros në debutimin e tij në turne pastaj vazhdoi të fitonte titullin e tij të parë të nivelit Tour me një fitore të setit të tretë ndaj Vasek Pospisil në finalja e Sofjes dhe Humbert 22-vjeçar treguan aftësi verbuese duke fituar tituj në Auckland dhe Antwerp.

Këtu janë të nominuarit për çmimet ATP:

Kthyesi Lojtari i Vitit

Kevin Anderson

Andrey Kuznetsov

Vasek Pospisil

Milos Raonic

I sapoardhuri i vitit

Carlos Alcaraz

Sebastian Korda

Lorenzo Musetti

Jurij Rodionov

Emil Ruusuvuori

Thiago Seyboth Wild

Traineri i Vitit

Gilles Cervara (Daniil Medvedev)

Juan Ignacio Chela (Diego Schwartzman)

Nicolas Massu (Dominic Thiem)

Riccardo Piatti (Jannik Sinner)

Fernando Vicente (Andrey Rublev)

Bashkëpunëtorët e ATP-së votojnë për të nominuarit për Trainerin e Vitit.

Fituesit e Çmimeve ATP, duke përfshirë Favorit e Fansit dhe marrësin e Çmimit Humanitar Arthur Ashe, do të zbulohen më vonë këtë muaj. Tifozët mund të votojnë për lojtarin e tyre të preferuar për teke dhe ekipin e dysheve deri të Premten, 11 Dhjetor.

Kredia e fotografisë: Roland Garros Facebook

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu