ATP ka njoftuar anëtarët e Këshillit të Lojtarëve për 2021-22, siç janë votuar nga lojtarët e ATP.

Kthimi në këshill janë Felix Auger-Aliassime, Roger Federer, John Millman, Rafael Nadal, Kevin Anderson, Andy Murray dhe Bruno Soares.

Express Tenisi

Përveç kësaj, Gilles Simon kthehet në Këshill pasi ka shërbyer mandatet e mëparshme dhe të sapoardhurit Pablo Andujar dhe Marcus Daniell janë shtuar dhe do të shërbejnë mandatin e tyre të parë.

Ja se si formohet Këshilli i Lojtarëve i ATP 2021-2022:

• 1-50 Singles: Felix Auger-Aliassime, Roger Federer, John Millman, Rafael Nadal
• 51-100 Singles: Pablo Andujar, Gilles Simon
• 1-100 dyshe: Marcus Daniell, Bruno Soares
• Në përgjithësi: Kevin Anderson, Andy Murray
• Përfaqësuesi i Alumni: Colin Dowdeswell
• Përfaqësuesi i trajnerëve: Daniel Vallverdu

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu