Simon duke bërë një pushim

Gilles Simon po bën presion të shpejtë për sezonin 2021.

Francezi 36-vjeçar mori në Twitter duke njoftuar se po bënte një pushim të shëndetit mendor dhe po dilte nga qarku pro.

“Zemra ime nuk është më atje për të udhëtuar dhe për të luajtur në këto kushte, për fat të keq më duhet të bëj një pushim në mënyrë që të ruaj veten mendërisht,” tha Simon. “Duke shpresuar që ai moral të kthehet sa më shpejt të jetë e mundur. Faleminderit të gjithë besimtarëve për mbështetjen tuaj. Shihemi së shpejti.”

Simon dukej i humbur në fushë duke menaxhuar vetëm katër ndeshje në humbjen e tij të Australian Open në raundin e parë ndaj Stefanos Tsitsipas. Ish-numri 6 i botës ka nevojë për vetëm shtatë fitore të tjera për të shënuar fitoren e tij të 500-të në karrierë.

Largimi i Simon vjen dy javë pasi bashkatdhetari Gael Monfils bëri një dalje të përlotur në Australian Open dhe rrëfeu se humbi plotësisht besimin e tij duke luajtur mes pandemisë së Coronavirus.

Kredia e fotografisë: Geti

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu