Sofia Kenin është ndarë me babanë dhe trajnerin e saj të vjetër, Aleks Kenin. Nr.4 Botërore njoftoi ndarjen në mediat sociale të Premten.

“Unë doja t’i bëja të njohur të gjithë se pas shumë vitesh së bashku kam vendosur të ndahem me babanë tim si trajnerin tim,” shkroi ajo.

Express Tenisi

“Ky nuk ishte një vendim i lehtë për mua pasi ndamë shumë momente të shkëlqyera së bashku dhe patëm shumë sukses. Unë do të jem përgjithmonë mirënjohës për sakrificën dhe kontributet e babait tim për të më çuar këtu ku jam sot. Unë jam i ngazëllyer për atë që pret e ardhmja dhe shpresoj të krijoj një ekip të ri teknik në javët e ardhshme përpara. Mezi pres të kthehem në gjykatë javën tjetër në Romë. ”

Kenin, kampione e Australian Open 2020 dhe nënkampione e Roland-Garros, është lojtarja e dytë e shquar e WTA që njofton një ndarje me babanë / trajnerin e saj këtë javë. Më parë gjatë javës L’equipe njoftoi se Caroline Garcia dhe trajneri i saj Louis-Paunuk do të punoja më së bashku ..

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu