Stefanos Tsitsipas gjithmonë ka kaluar mjaft mirë me të Naomi Osaka, e cila është arsyeja pse ne i kërkuam grekut të na jepte ndjenjat e tij në lidhje me Grand Slam-in e fundit të yllit japonez që dilte në mbrëmje në Melburn. Osaka tani ka fituar katër nga gjashtë diplomat e fundit të gjykatës së ashpër dhe ne e pyetëm grekun, pas ditës së tij të detyrës së dyfishtë në ABN Amro në Roterdam, nëse ai u frymëzua nga ajo që ajo ka qenë në gjendje të arrijë në vitet e fundit.

Express Tenisi

“Unë jam shumë krenar për të,” tha ai për Tenis Tani. “Ne mbajmë kontakte, flasim herë pas here. Ajo është një qenie njerëzore e shkëlqyeshme, madje edhe më e madhe në fushën e tenisit, ka treguar tenis të pabesueshme, shumica e Slameve këtu po shkëlqen. ”

Tsitsipas, i cili është në gjysmëfinale në Roterdam dhe do të përballet Andrey Rublev për një vend në finale, thotë se ai është vërtet i entuziazmuar kur pa Osaka duke arritur ëndrrat e saj.

“Jam vërtet e lumtur për të, ajo po bën shumë mirë, është me të vërtetë bukur të shohësh tenisin e grave të pushtuar nga një lojtar kaq frymëzues, kaq simpatik si ajo. Ajo ka gjithçka. Ajo ka sharmin, ka personalitetin, lojën, kështu që është vërtet mirë që loja të ketë lojtarë si ajo. ”

Por Greku donte gjithashtu të bënte të qartë se ai e dinte arsyen e vërtetë që Osaka triumfoi në Australi muajin e kaluar: Souvlaki!

“Më pëlqen gjithashtu të mendoj se ajo fitoi Australian Open për shkak të Souvlaki që hëngri ditën tjetër,” tha Tsitsipas, duke i buzëqeshur në fytyrë. “Jo ditën tjetër, kur ajo po luante Australian Open. Ajo me sa duket kishte ushqim grek dhe unë thjesht do t’i them një gjë: Unë mendoj se e gjitha ishte për shkak të ushqimit grek. ”

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu