Nga Chris Oddo | @TheFanChild | E enjte 4 Mars 2021

Kei Nishikori thotë le të jetë Andy Murray. Ylli japonez, i ri në fushë në Roterdam pas një fitore në tre sete Aleks de Minaur të mërkurën në Roterdam, u pyet nëse dikush ka bërë ndonjëherë thirrje për pensionin e tij ashtu si shumë duket se po e bëjnë presion Murray këto ditë.

Express Tenisi

Nishikori tha jo, dhe paralajmëroi të tjerët se është vendimi i Andit për të marrë.

“Unë mendoj se është pak budallallëk ta pyesësh kur do të pensionohet, sepse kjo është diçka që ai do të vendosë”, tha ai.

“Ai është i vetmi, ai e di se si ndihet [his] trupi Mendoj se mund të thuash, ai nuk është në formën më të mirë akoma, por mënyra se si po lëviz tani, por shpresoj se mund të kthehet, ai është lojtari im i preferuar, kemi pasur shumë beteja, shpresoj që ai të kthehet Top 10 përsëri, dhe Top 5. Unë mendoj se kemi nevojë për të. ”

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu