Shikoni: Suárez Navarro godet me Errani

Carla Suárez Navarro ka sjellë një gëzim të dhjetorit në një vit të vështirë.

Suárez Navarro, e cila ka qenë duke kaluar nëpër seanca kimioterapie që nga 21 Shtatori pasi u diagnostikua me limfoma Hodgkin, tregoi markën e saj tregtare me një dorë të vetme gjatë një seance goditje me ish-finalistin e Open French Sara Errani.

Më shumë: Nadal i nderuar nga Madridi

“Fundjava e së dielës! Faleminderit për praktikën Sara Errani”, titulloi Suárez Navarro një cicërimë video të goditjes së çiftit.

Ashtë një shenjë pozitive në përpjekjet e Suárez Navarro për të rifituar shëndetin e saj. Ajo është planifikuar të vazhdojë me trajtimet e saj të kimioterapisë deri në mars.

32-vjeçarja Spanjolle tha se është e gatshme të “përballet me çfarëdo që të vijë” në betejën e saj ndaj kancerit.

“Jam mirë dhe e qetë në këtë moment e gatshme të përballem me çfarëdo që të vijë”, tha Suárez Navarro kur njoftoi sëmundjen e saj. “Durimi dhe besimi në vetvete më drejtuan gjatë karrierës sime. Jo rivali më i lehtë për t’u marrë me ta. Do të më duhet më e mira ime.”

Kredia e fotografisë: Mark Peterson / Corleve

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu