Swiatek Tërheq Nga Doha

Iga Swiatek ka dalë nga Doha.

Pas fshirjes Belinda Bencic në finalen e Adelaide International të Shtunën për titullin e saj të dytë WTA, Swiatek tha se do të kapërcejë Qatar Open javën e ardhshme për të pushuar.

Më shumë: Stuhi Swiatek në Adelaide Titulli

“Dje vendosëm … që do të tërhiqemi nga Doha për shkak të disa javëve intensive këtu,” Swiatek, pas fitores së saj 6-2, 6-2 në finalen e Adelaidës. “Unë nuk dua të kem lëndime ose asgjë. Unë dua që trupi im të pushojë siç duhet.”

Kampioni në fuqi i Roland Garros bashkohet me numrin 1 të botës Ash Barty, fituesen e Wimbledon Simona Halep dhe kampionen e US Open 2019 Bianca Andreescu në tërheqjen nga Doha, e cila fillon të hënën.

Swiatek është planifikuar të luajë kampionatin e tenisit Dubai Duty Free muajin tjetër.

Kredia e fotografisë: Adelaide International Facebook

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu