Dreamndrra e Nishikorit: Doja të bëhesha pinguin

Nga Richard Pagliaro

Kampionët e tenisit kanë shtrirë mbretërinë e kafshëve.

Hall of Famer Bud Collins e quan Arantxa Sanchez Vicario “The Barcelona Bumble Bee”. Fuqia argjentinase Guillermo Vilas ishte i njohur si “Bull i Pampas” dhe kampioni i Masters në Hamburg Albert Portas fitoi pseudonimin “Dragon Shot Dragon” për aftësinë e tij që shpërndante pikatore.

Më shumë: Halep nuk do ta mbrojë Dubai

Të Kei Nishikorit shpirti i kafshëve shkon më thellë. Nishikori zbuloi ëndrrën e tij të fëmijërisë: “Unë doja të isha një pinguin”.

Ish finalisti i US Open nuk e ëndërronte të luante për Pittsburgh Penguins ose të vishej si nemesis Batman i The Penguin.

Jo, Kei ëndërroi të rritet për t’u bërë një pinguin i vërtetë pasi i zbuloi një fëmije inkuizitor në 1:12 të videos më poshtë të Turnirit Botëror të Tenisit ABNM AMRO.

I pyetur për motivimin e tij për të ndjekur një të ardhme pinguin, Nishikori u përgjigj: “Unë nuk e di. Ata duken kaq bukur. Unë thjesht doja të isha një pinguin.”

Zbulimi i pinguinit e la ish-numrin 1 të botës Andy Murray paksa të tronditur dhe përfundimisht të impresionuar.

“Ai donte të ishte një pinguin?” përsëriti dy herë kampioni olimpik i medaljes së artë. “Kjo është një përgjigje e mirë. E çuditshme, por e mirë”.

I pyetur herën e fundit kur ai qau, një Kei i sinqertë u përgjigj “natën e kaluar” me Alexander Zverev duke ndarë ai derdhi lot pasi shpërdoroi një epërsi me dy sete dhe humbi ndaj Dominic Thiem në finalen e US Open.

Lojtarët gjithashtu reflektojnë në puthjen e tyre të parë dhe muzat muzikore me Daniil Medvedev duke zbuluar se ai është një kokë Marshmallow.

Kredi fotografike: Turneu Botëror i Tenisit ABN AMRO

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu