Kyrgios: Nuk e humba vërtet lojën fare

Mungesa e bën zemrën më të dashur. Nëse nuk je Nick Kyrgios i cili pranon se nuk i ka munguar tenisi aq shumë gjatë të shtunave gati prej një viti nga sporti.

Aussie i renditur në vendin e 47 nuk ka luajtur një ndeshje që kur u tërhoq nga fillimi i tij i Acapulco kundër Ugo Humbert shkurtin e kaluar. Kyrgios, do të rikthehet në Javën e ardhshme në Murray River Open, turneu i Melbourne Park për Australian Open.

Më shumë: AO do të lejojë 30,000 tifozë në ditë

Koha e lirë nga tenisi i dha Kyrgios mundësinë për të ushqyer butonat e tij të konkurrencës.

“Nuk do të gënjej. Nuk e humba aq shumë lojën,” i tha Kyrgios mediave në konferencën e tij për shtyp. “Unë jam një konkurrent. Unë garoj me gjithçka që bëj.

“Unë isha duke luajtur lojëra kompjuterike, të gjitha llojet e gjërave, duke marrë përparësinë time të vogël konkurruese. Në të vërtetë nuk më ka munguar loja. Ishte pak detyrë të dilja atje, të hyja në rutinën e gjërave. Zgjohuni dhe thoni, Shikoni, ne kemi Australian Open pas një cepi, le të fusim ca punë. Nuk ishte aq e lehtë “.

Kyrgios pretendon se ai i futi raketat e tij Yonex në dollap dhe nuk i mori për katër ose pesë muajt e parë të karantinës.

“Në fakt nuk prekja një raketë tenisi për katër apo pesë muajt e parë të karantinës,” tha Kyrgios. “Unë doja të largohesha plotësisht nga ajo. Ishte në të vërtetë e vështirë të filloja të kthehesha në të.”

Express Tenisi

Nr. 13-farë Kyrgios, i cili është planifikuar të përballet Alexandre Muller në hapësen e tij të Melburnit, mund të dilte përballë një fytyre të njohur, mikeshë dhe partnerit të dikurshëm Bernard Tomiq, në raundin e dytë nëse të dy mbizotërojnë në hapësit e tyre. Kyrgios tha se ai është pompuar të luajë përsëri para tifozëve përsëri në Australian Open.

“Australianshtë Australian Open. Jam jashtëzakonisht i bekuar që jam këtu përsëri,” tha Kyrgios. “Nuk jam i sigurt se sa nga këto kam luajtur tani. Unë patjetër që ndihem sikur jam një veteran i turneut tani.

“Sa herë që të keni një mundësi për të luajtur një Grand Slam … të gjithë kanë bërë një punë të mahnitshme për ta realizuar atë, unë ndjehem sikur po e ruajmë të sigurt. Jam thjesht e lumtur që jam përsëri rreth tij. Jam i ngazëllyer për të dalë atje dhe për të luajtur “.

Kredia e fotografisë: Mark Peterson / Corleve

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu