Lindur në Buenos Aires dhe emëruar pas legjendës së futbollit Diego Maradona, Diego Schwartzman është po aq argjentinas sa vijnë. Ish-numri 8 i Botës do të shpresojë që avantazhi i gjykatës së brendshme do ta ndihmojë atë të marrë një gllënjkë nga trofeu i Argjentinës për herë të parë.

Talenti në shtëpi ka gëzuar mjaft sukses në Buenos Aires, duke fituar katër edicione gjatë 2004-2008, por kanë kaluar 13 vjet që kur një Argjentinas ka fituar që nga ajo kohë. Me turneun që prezanton një trofe të ri në vitin 2017 në formën e një shoku gourd – një dremitje për pijen e preferuar të vendit – tifozët janë më të etur se kurrë për një kampion argjentinas të dolli fitoren e tij.

Schwartzman do të bashkohet me Cristian Garin të Kilit ndërsa të dy lojtarët e rangut më të lartë në Amerikën e Jugut për beqarë goditen në fushë në ngjarjen ATP 250. Konkurruar në argjilën e kuqe në Klubin e Tenisit në Lëndinë të Buenos Aires, i njohur si “Katedralja e tenisit Argjentinas”, turneu gjithashtu përfshin Benoit Paire, Miomir Kecmanovic dhe Albert Ramos-Vinolas.

Këtu janë gjithçka që duhet të dini për turneun e tenisit në Buenos Aires: kur është hedhur shorti, cili është orari, ku të shikohet, kush ka fituar dhe më shumë.

Themeluar: 2001

Datat e Turneut: 1-7 Mars 2021

Drejtori i Turneut: Martin Jaite

Ceremonia e Vizatimit: E Shtunë, 27 Shkurt në 3 pasdite

A je brenda Abonohuni për të marrë azhurnimet e turneut në kutinë tuaj

A je brenda  Regjistrohu Tani!

->

Programi(Shikoni në faqen zyrtare të internetit)
* Kualifikimi: E Shtunë 27 Shkurt – E Hënë 1 Mars; Të shtunën në 9:30 të mëngjesit, të dielën dhe të hënën në 11:00
* Shorti kryesor: E hënë 1 – E diela 7 Mars, e hënë – e premte në 11 dhe 6 pasdite (oraret e fillimit të fundjavës TBA)
* Finalja e dyshes: Koha e fillimit TBA
* Finalja e beqareve: Koha e fillimit TBA

Si për të parë

Shikoni Drejtpërdrejt Në Tenis TV 
Programi TV

Vendi i ngjarjes: Tenis në lëndinë Buenos Aires
Vendet e gjykatës kryesore: 4,800

Paratë e Çmimit: 329,550 dollarë amerikanë (zotimi total financiar: 411 940 dollarë amerikanë)

Shikoni Kush Luan, Kampionët e Kaluar, Farat, Pikët & Ndarja e Parave të Çmimeve

Nderi Roll (Epoka e Hapur)
Shumica e titujve, teke: David Ferrer (3)
Shumica e titujve, dysheve: Horacio Zeballos (4)
Kampioni më i vjetër: David Ferrer, 31 vjeç, në 2014
Kampioni më i ri:Casper Ruud, 21 vjeç, në vitin 2020
Kampion i rangut më të lartë: Nr. 2 Gustavo Kuerten në 2001
Kampion i rangut më të ulët: Nr 90 Nicolas Massu në 2002
Fitimet më të ndeshjes: Nicolas Almagro (29)

Finalet e vitit 2020

Beqarët: [8] Casper Ruud (NOR) d [LL] Pedro Sousa (POR) 61 64Lexo dhe shiko
Dyfish: [1] Marcel Granollers (ESP) / Horacio Zeballos (ARG) d Guillermo Duran (ARG) / Juan Ignacio Londero 6-4, 5-7, 18-16Lexo më shumë 

Sociale
Hashtag: # ArgOpen2021

Facebook: @ArgjentinaOpen

Cicëroj: @ArgjentinaOpen

Instagram: @ argjentinaopenatp

A e dini …Nga triumfi i Carlos Moya në 2003 në Rafael Nadal në 2015, Spanjollët dhe Argjentinasit (David Nalbandian, Juan Monaco, Gaston Gaudio, Guillermo Coria) ndanë 13 tituj të drejtë në Buenos Aires.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu