Wawrinka Shërohet nga Kirurgjia e Këmbës

Stan Wawrinka po shërohet pasi pësoi atë që ai e quajti “një procedurë të vogël” në këmbën e tij të majtë.

Kampioni tre herë i Grand Slam postoi këtë imazh të këmbës së tij në një hedhje të dukshme të butë në mediat sociale.

Më shumë: Pospisil Shpërthen, Thërret Kryetarin e ATP një A-Vrimë

35-vjeçari Wawrinka tha se po shërohet nga procedura dhe shpreson të vazhdojë praktikën brenda disa javësh.

“Pasi kisha disa probleme në këmbën time të majtë për një kohë, unë kam vendosur të bëj një procedurë të vogël mbi të,” postoi Wawrinka së bashku me një emoji të një këmba dhe një thike. “Gjithçka shkoi mirë. Unë do të jem jashtë për disa javë, por mezi pres të filloj të praktikoj përsëri së shpejti.”

Ish-numri 3 i botës është kufizuar në gjashtë ndeshje këtë sezon.

Kredia e fotografisë: Mark Peterson / Corleve

.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu