Eibar i është kundërpërgjigjur Real Madrid në minutën e 28-të të pjesë së parë.

Vendasit kanë ngushtuar diferencat pas dy golave të shpejtë të Benzema dhe Modric.

Autori i golit ka qenë Kike, i cili ka befasuar Los Blancos me një goditje të jashtëzakonshme.

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu